Počasí Šumperk

Mini tenis

MINI TENIS
Tenisová školička TK Šumperk je určena pro děti od 4 do 7let věku. Děti mají možnost seznámit se s tenisem v hodinových lekcích ve skupinkách po pěti pod vedením pedagoga a instruktorky tenisu. Program tenisové školičky je uzpůsoben věku a výkonnosti dětí, probíhá na malém kurtu (minikurt). Základem tenisové školičky je motorický a psychický rozvoj dětí, aby získaly kladný vztah ke sportu jako celku. Správně je motivovat, aby se v kolektivním prostředí cítily příjemně a postupem času byly připraveny individuálně soutěžit. Součástí treninků nejmenších dětí jsou také rodiče kteří děti podporují a poskytují potřebnou součinnost do začátku. Při tréninkových lekcích se děti učí zejména pohybu, kontaktu s tenisovou raketou a kolektivní výuce formou her a soutěží na kurtu. Děti poznávají nové kamarády, podporují se a soutěží mezi sebou. Cílem je podchytit zájem o tenis jak u dětí tak i rodičů. Ranné rozvíjení individuality a motorických schopností dítěte je velmi důležité. Rodiče však nemusí mít obavu přihlásit své male dítě do naší tenisové školičky. Nejedná se o drilový trénink jako u větších dětí, ale o radost z pohybu, rozvíjíme pohybové a koordinační schopnosti dítěte. Ve výuce využíváme dětských tréninkových pomůcek, kuželů, odlehčených tenisových míčů a minisítí. Tenisovou raketku doporučujeme pořídit až po konzultaci s trenérem, který vám ochotně poradí s výběrem velikosti. Kurzy tenisu probíhají celoročně, přihlášky přijímáme kdykoli během roku.

Přijďte mezi nás, rádi Vás uvítáme.

CO JE MINITENIS ?
Minitenis je "zmenšený tenis" umožňující dětem ve věku od pěti let hrát tenis podobně jako hrají dospělí na "normálním" kurtu. Minitenis je menší a má nižší síť. Míče na minitenis jsou lehčí a měkčí, ke hraní se používají kratší a lehčí rakety. Minitenis umožňuje i pětiletým dětem trénink prakticky všech úderů a herních činností, což by bylo na "normálním" dvorci s "normálními míči" vyloučeno. Obrovskou výhodou je, že děti mají ze své tělesné výšky podobnou perspektivu pohledu na minitenisový dvorec jako dospělí na dvorec normální. (Zkuste hrát tenis přes síť, kterou máte ve výšce očí!) Většina dětí je tak po několika týdnech eventuelně měsících tréninků schopna hrát cvičné minitenisové zápasy. Tím si začínají automaticky vštěpovat základní taktické návyky. Jakmile děti dosáhnou věku osmi let, přechází do věkové kategorie babytenis, kde se začínají učit hrát na "normálním" dvorci. Právě díky minitenisu je pro ně přizpůsobení se větším rozměrům kurtu daleko snazší, než kdyby začínali hned na "normálním" dvorci.
Tenis- nejlepší sport pro vaše dítě.
Proč právě tenis?. Tenis je skvělým sportem pro děti, mladé lidi i dospělé a nabízí srovnatelné možnosti jak pro muže, tak pro ženy. Umožňuje člověku poznat aspekty individuálního sportu a současně být členem týmu. Tenis je sportem na celý život. Průzkumy dokazují, že lidé ve středním věku, kteří hrají tenis, se těší výrazně pevnějšímu zdraví než běžná populace. Moderní výuka není založena na nucení dětí ke zvládnutí tenisové techniky. Naopak, její základy jsou zde předávány dětem tou pro ně nejpřirozenější cestou, tedy hrou. Děti se mohou učit tenis již od pěti (resp. čtyř) let věku prostřednictvím minitenisu.

Kontakt

Tenis Klub Šumperk
Tel.: +420 605 718 915
E-mail: info@tenis-sumperk.cz

Novinky

Nábor nových členů - 13 a 17 září 2017

Připravujeme další zářiový nábor tenisových nadějí, neváhejte a přiveďte své děti mezi nás ...

Více informací >>

12.9.2016 tenisový nábor - TK Šumperk

Zveme vás na poprázdninový tenisový nábor TK Šumperk, který se uskuteční na tenisových kurtech u Tyršova stadionu dne 12.9.2016 v 14.30hod. 

Více informací >>

Sponzoři

Děkujeme všem sponzorům za podporu

Roubenky AnnabergFORTEX AGS a.s.
TRIFOX, s.r.o.TYDEN na Severu
KONEXASD
LOGESVýtahy - Hromosvody

Kontaktní údaje
Tel.: +420 605 718 915
E-mail: info@tenis-sumperk.cz